Opublikowano:

Mieszkaniowe stacje wymiennikowe

W okresie wybierania adekwatnego systemu grzewczego dla swojego domeczku aspektem kluczowym oraz decydującym niejednokrotnie jest wariant bardziej ekonomiczny. Zazwyczaj całkiem zapominamy o tym, żeby przy okazji nie szkodził on środowisku. A to poważne zaniedbanie!

Całe szczęście w przyszłościowych, w obecnych czasach budowanych blokach coraz bardziej rozwiązaniem stają się mieszkaniowe stacje wymiennikowe, jakie są przychylne dla środowiska. Umożliwiają one zarazem ogrzanie lokum, jak nawet i również zaopatrują go w ciepłą wodę w kranie.

Nowością jest, iż w bloku takim znajdują się zaledwie dwa piony cieplne - doprowadzający wodę do lokum od źródła ocieplania, tj. kotłowni lub węzła cieplnego oraz odprowadzający ją.

Z kolei domownicy mogą swobodnie regulować dopływ ciepła dzięki urządzeniom sterującym znajdującym się praktycznie w każdym pomieszczeniu - element grzewczy może być przesłany do kaloryferów tudzież na wymiennik ciepła, zatem ogrzeje wodę płynącą z kranów. Zazwyczaj to jest nierdzewny, płytowy wymiennik ciepła. W stacji wymiennikowej zazwyczaj zachodzi ciśnieniowa regulacja obiegu wody za pomocą hydroforu.

żeby powiększyć komfort cieplutkiej wody użytkowej możemy również wyposażyć stację wymiennikową w wyjątkowy mieszacz, jaki reguluje jej temperaturę w zakresie 30-60 °C.

Takie wyjście jest bardzo ekonomiczne, gdyż mieszkańcy płacą tylko za taką właśnie ilość energii, jaką faktycznie zużyli na osobiste potrzeby. W pojedynkę również podejmują decyzje, jaka temperatura w pomieszczeniu istotniej im odpowiada.

Mieszkaniowe stacje wymiennikowe są de facto przełomem w obecnym ciepłownictwie! Nabywając lokal mieszkalny ewentualnie przymierzając się do nabycia lokum dobrym rozwiązaniem jest brać pod uwagę, czy też posiada on nowatorską stację wymiennikową, jaka znacząco obniży koszty eksploatacji naszego nowego lokum!