Opublikowano:

A może garaż blaszany?

Kolejną tanią alternatywą są garaże blaszane. Dzięki rosnącej popularności tego typu rozwiązań, w ostatnim czasie pojawiło się wielu producentów owych garaży. Czemu tak wiele osób wybiera tak zwane „blaszaki”?

Powód jest oczywiście bardzo prosty. Garaże blaszane są bardzo tanie i solidne. Wybudowanie lub kupno gotowego garażu blaszanego jest o wiele tańsze, niż wybudowanie garażu będącego częścią domu. Ponadto, decydując się na postawienie garażu blaszanego, oszczędzamy dużą powierzchnię domu, którą możemy zagospodarować na inne, często niezbędne rzeczy.

Mimo prostoty konstrukcji i ekonomicznym rozwiązaniom należy pamiętać, że garaż blaszany powinien być budowany na specjalnie przygotowanej nawierzchni. Garaż blaszany to nie namiot, nie może byś postawiony na trawniku przed domem. Powierzchnia pod garażem powinna być przede wszystkim stabilna. W związku z tym, zalecane jest wykonanie jeszcze przed montażem garażu, wylewki lub przynajmniej położenie kilku płyt chodnikowych.

Wracając do samych garaży i ich konstrukcji warto wiedzieć, że w asortymencie każdego producenta garaży z blachy można znaleźć wiele ich odmian o różnych wymiarach. Wśród oferty można znaleźć między innymi garaże standardowe o konstrukcji trapezowej, jednospadowej na tył i wymiarach 3 x 5, 3 x 6, 3 x 7, 4 x 5 metrów. Można również znaleźć modele niestandardowe lub takie, których projektantami możemy być my sami.

Ciężko uniknąć wrażenia, że producenci garaży robią wszystko, by przyciągnąć do siebie jak największa ilość klientów. Jeśli chodzi o transport, w tym przypadku również klient może liczyć na duże udogodnienia. W większości przypadków firmy produkujące garaże blaszane zajmują się dystrybucją garaży na całą Polskę.